Ha tetszett a cikk, akkor nyugodtan oszd meg ismerőseiddel, valószínű ők is örülni fognak neki.
Előre kell jeleznünk, hogy az ügyfél életében a strasbourgi ügy, strasbourgi per nem magától jön létre………
Hosszú pereskedés, vagy éppen súlyos jogvita, nehéz és bonyolult jogsérelem előzi meg azokat Magyarországon.
Jellemzően a magyar emberek Magyarországon még mindig a szükségesnél többször kezdenek bele pereskedésbe családtagjaikkal, vagy szomszédaikkal, szerződés hibái miatt a másik féllel stb.!
Per helyett a jogvitában, a profi egyezségi irodák adhatják a leghatékonyabb megoldást.
Ezzel a bírósági per évekig való – perrendtartás előírásai miatt is megtörténő – elhúzódása megelőzhető, a jogvita költségei pedig lecsökkenthetőek ésszerű mértékre.
Ismert az a piaci tapasztalat, hogy az 5-6 évig tartóper összes ügyfélre háruló kiadása a 1.6-2.2MFT közötti mértéket is megütheti.
Hosszú egy peres ügyben az ügyfél útja!
Új jelenség, számos ügyfél részéről megjelenő piaci tapasztalat, hogy az ügyfelek az ítéleteiket nagyon késve kapják meg a jogi képviselőtől, ügyvédtől!
Fontos probléma ez, hiszen az utolsó ítélet, rendelkezésre álló jogorvoslat utolsó döntése nyit határidőt a strasbourgi kérelem beadásához!
Jogsérelmek, panaszok évente több ezres nagyságrendben fogalmazódnak meg Magyarországon. ( Okai:hosszú peres eljárások, illetmények ügyei, fogva tartás körülményei, tulajdon elvesztése, újságírók kitiltása parlamentből ügyei, egyházügyi jogszabály vitái stb.)
Magyar ügyek száma nagy az EJEB előtt.
Sem a kérelem elektronikus formája nem egyszerű, sem a jogsérelem és az emberi jogok védelmének egyezménye áttekintése, a már megszületett EJEB döntések indoklásai nem egyszerű olvasmányok.
EJEB kérelem elindítása előtt, érdemes önkritikusan vizsgálnia minden jogkereső ügyfélnek, a magyarországi peres eljárásban a saját, vagy éppen a megbízott ügyvéd a per elhúzódásában tett szerepét.
Minden megindult kérelemnél az első időszakban annak eldöntése történik, hogy maga a kérelem (formai, tartalmi szempontok sokasága) befogadásra kerül-e a strasbourgi nemzetközi bíróság részéről!
Természetesen ez már a feleken is múlik, mikor folytatnak le szakemberekkel támogatva érdemi vitarendezést, ha az EJEB már látja a részleges jogsérelmet!
Kérjen időpontot: 06-302-164-102 (10-18h munkanapokon) Jelentkezzen be e-mail-ben: ugyek.perek@index.hu
Ha nem hagy nyugodni az, amit a cikkben olvastál, akkor nyugodtan írd meg kérdésed vagy észrevételed kommentbe. Így szerzőnk könnyen tud neked válaszolni.
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.Ok