Főoldal » Labdarúgás – BL: 16 gól egy nap alatt

Labdarúgás – BL: 16 gól egy nap alatt

MEGOSZTÁS

Ha tetszett a cikk, akkor nyugodtan oszd meg ismerőseiddel, valószínű ők is örülni fognak neki.

Jó pár gól és nyolc meccs. Nagyon röviden ezt hozta a Bajnokok Ligája 2. fordulójának keddi játéknapja, melyen az egyik legjobban várt találkozó az Arsenal-Napoli volt, melyen az angolok győztek. Egál hozott az Ajax-Milan, simán nyert a Dortmund és a Chelsea, a Schalke meglépni látszik, de a Barcelona is diadalmaskodott. Ezt hozta a keddi nap.

E csoport:

Basel – Schalke:

Két 3 pontos, tehát még veretlen gárda csapott össze az este, de a nagy szurkolás közepette előbb a kezdés előtt sikerült a drukkereknek megtalálniuk egymást ideges hangulatban (magyarul összeszólalkoztak egy kissé, finoman fogalmazva), majd az első játékrészben egy újabb esemény történt a sokak által várt labdarúgó meccs mellett, pontosabban közben. Megjelentek ugyanis azok a Green Peace-es aktivisták, akik nem is olyan régen a Formula 1-es Belga Nagydíjon hallattak magukról. Akkor a Shell ellen akartak tiltakozni, most pedig a Schalke szponzorával a Gazprommal volt problémájuk, miután céljuk  az északi-sarki olajkitermelés megfékezése Nos hogy ehhez mennyivel kerültek közelebb azt nem tudni, de biztosan sokan odafigyeltek rájuk,, mert rengetegen látták azt a hatalmas nagy transzparenst, melyet lelátó fölé lógattak. Az incidens miatt a játék is állt pár percet.

Az első fordulóban nagyon simán 3-0-ra nyert a Schalke, így hát ezt a jó kezdést akarta jó sorozattá bővíteni a német gárda. A kékeknél ami számunkra nem volt olyan szívderítő, hogy Szalai Ádám nem került be a kezdőbe, helyette azonban ott volt Kevin-Prince Boateng aki legelől foglalt helyet, majd végezve a dolgát már a 12. percben nagy helyzetbe került, de mellé ment a lövése.

Az első félidő egyébként nem éppen a nagy támadások 45 perce volt, mind a két csapat óvatosan játszott és így alakult ki az a helyzet, miszerint a Basel többet rugdosta a labdát (statisztikai adatok szerint), ám a Schalke Julian Draxler és Jefferson Farfánnak köszönhetően tudott néha helyzetbe kerülni.

Utóbbi elég hamar még a 28. perc tájékán megsérült, ami nem volt túl szerencsés, ám Szalai azonnal bevethető volt, így mehetett fel a pályára. A továbbiakban nem változott túl sokat a játék képe, ment a passzolgatás és jöttek a német helyzetek, annyi kivétellel, hogy a félidő vége felé egyszer-egyszer megvillant a Basel is. Az a Basel mely az első fordulóban szépen elverte a Chelsea együttesét, így joggal várhatták egyesek, hogy mostani ellenfelével szemben is győzni tud.

A második 45 perc eldöntötte a lényegi kérdéseket: az irányítás a Schalke kezében volt, ezt pedig nemcsak jól őrizte a csapat, hanem ki is használta a lehetőségeit (persze nem teljes mértékben), így eshetett meg, hogy egy-két nagyobb helyzet után a vezető gólt is megszerezték. Draxler egy szöglet után alakította 0-1-re az állást, majd ez a végeredmény is lett később, mert innentől kezdve végig kontrákra rendezkedtek be. Ez bőven elég volt ahhoz, hogy meglegyen a második három pontjuk, ezzel pedig már összesen hat legyen nekik és így veretlenül álljnak az E csoport élén.

Steaua Bucuresti – Chelsea:

A román klubot elsőre a Schalke verte meg 3 góllal, most pedig az a Chelsea látogatott el hazájukba, mely a Baseltől elszenvedett 2-1-es vereségén akart gyorsan javítani. Ez meglátszott a játékfelfogáson is, miután már az első félidőben megmutatták ki az úr a háznál, majd jó gyorsan eldöntötték a meccset.

Ha a londoni klub részéről nézzük akkor Ramires szerezte az első két gólt, mármint önerőből, hiszen az első találatot a 20. percben valóban ő szerezte Andre Schürrle és Samuel Eto’o nagyszerű összjátéka révén, majd az 55. percben is rúgott egyet, de a kettő között a 44. minutumban Daniel Georgievszki is hozzájárult a vendégek sikeréhez. Eto’o ismét megvillant Juan Mata passza után, ám a gólszerző nem a kameruni lett, miután a Steaua játékosán megpattant a laszti.

Ez egy félidő alatt volt három találat, majd a pontot az i-re Frank Lampard rakta fel a rendes játékidő utolsó percében, ebben pedig Willan és ki más mint Eto’o segédkezett. A Chelsea ezzel úgy tűnik visszaszerezte önbizalmát a BL-ben, hiszen fantasztikus egyéni teljesítmények voltak a csapatban, melynek az összjátékára és csapatmunkájára sem lehetett panasz. Egy szó mint száz, az angol klub hozta a kötelezőt vagy egy kicsit annál is többet. Azonban itt nem lehet megállni, mindösszesen csak az Európa Liga szereplést érő harmadik helyen állnak, tehát figyelniük kell a Baselre és a Schalkéra is.

Jelenlegi ellenfelük nem tud egyenlőre sok mindent felmutatni a tisztes helytálláson kívül. 0 lőtt és  7 kapott góllal állnak eddig (meg persze pont nélkül) a csoport 4. helyén.

F csoport:

Arsenal – Napoli:

Mind ketten hibátlanok voltak az első forduló után, de ami még jobban megkínálta úgymond ezt a találkozót, hogy az ágyúsok jó formában vannak és vezetik a Premier League-et, míg a Nápoli a Serie A második helyét foglalja el.

Sokan várták már csak ezek miatt is ezt a mérkőzést, de ami még inkább komollyá tette a helyzetet, hogy Arsene Wenger elmondta, amennyiben itt nyernek valószínűleg a továbbjutás sem lesz már kérdés. Tétje tehát volt a dolognak, így ezért is érhetett sokat, hogy Gonzalo Higuain hiányzott a nápolyiaktól. Ám ez nem igazán látszott meg az olaszoknál a kezdéskor, hiszen a Napoli hozta a tőle megszokott lendületet és azt a támadó felfogást melyre számítani lehetett. Az Arsenal ezt egészen a 8. percig tűrte, addig pedig hátul maradtak, kissé túl feltűnően is, hiszen abban a pillanatban amikor megvolt a megfelelő alkalom, egyből begyújtották az ágyúkat. Egy nagyszerű ritmusváltás után került főszerepbe Mesut Özil, aki nem hagyta ki a maga helyzetét, így pedig megszerezte a vezetést klubjának.

Ez a gól visszavetette a Napolit, méghozzá nem is kicsit, a hazaiak pedig nem igazán szerettek volna lehetőséget hagyni a vendégek feléledésére, így gyorsan megduplázták addigi előnyüket. Özil nagy formában volt ezen az estén, majd a gólja után gólpasszt adott, ezúttal Oliver Giroud-nak segített, akinek köszönhetően már 2-0 volt az állás, pedig még csak az első negyedóra telt le!

Ettől fogva minden úgy alakult, ahogy azt az Arsenal szerette volna. Passzolgattak, vitték a labdát ide-oda, méghozzá úgy, hogy a nápolyiak nem nagyon tudtak hozzászólni az eseményekhez.

A második játékrészben aztán változott annyit a helyzet, hogy ismét felpörgött a tempó, de ez nem azt jelentette, hogy kiegyenlítettebb lett volna a játék. Sőt, inkább a hazaiak kezdték el még nagyobb fokozaton játszani, de igazi nagy helyzetek ekkor sem születtek. Igazából nem is volt miért erőltetni, az Arsenal nagyon simán nyerte meg ezt a meccset, ezek után pedig lassan ki lehet jelenteni, hogy a londoniak az utóbbi évek egyik legjobb szezonját teljesíthetik és azok után, hogy jó ideje nem nyertek semmit, most idén nekik is juthat valami (ki tudja talán a BL trófea), persze ez még messze van. Viszont az már most látszik, mennyit is fejlődtek az Emirates stadion lakói.

A Napoli drukkerei nem lehetnek most ilyen boldogok, mindannak ellenére, hogy több mint 2000-en látogattak ki az olaszok a helyszínre. Ennek lehetett alapja, hiszen ők sem panaszkodhattak eddig az idei szezonjukra, de most nem éppen azt játékot kapták meg csapatuktól melyet eddig láthattunk.

Borussia Dortmund – Olimpique Marseille:

Valahogy senki sem akart a fogadó irodáknál hinni abban, hogy a francia klub megnyerheti ezt a párharcot, miután már a nap elején azt lehetett látni, hogy a Dortmundra nagyon kicsi, ellenben a Marseille győzelme esetén több mint 10-szeres volt a szorzó, ami azt jelentette, hogy ha a franciák nyernek akkor jó kis pénzt lehet azzal beszerezni. Nos az oddsokban tudjuk, nem mindig lehet bízni, de ezúttal az járt jól aki hitt a statisztikáknak és persze a szemének.

Mind a két gárda elvesztette első fordulós összecsapását, viszont a hazai bajnokságokat és formát tekintve, egyikük sem volt olyan rossz az utóbbi 4-5 mérkőzést tekintve. Főként a Bajnokok Ligája legutóbbi ezüstérmese, mely jelenleg vezeti a Bundesligát. Részben ezért is vélték esélyesebbnek őket, majd a Dortmund nagyon hamar a maga képére formálta a dolgokat, így igazat adva a szakértőknek.

Robert Lewandowski egy öt a három elleni kontra végén lett eredményes, így megszerezve a vezetést, majd bár rendezettebb lett a Marseille, Steve Mandandáról kipattant a labda, így Marco Reus már 2-0-ás előnyhöz jutatta a németeket az 55. percben. Ez nem sok jót vetített előre, de talán még megúszhatták volna ennyivel. Viszont a végére 11-eshez jutott a Dortmund amelyet Lewandowski értékesített, így duplázva egyet.

A Borussia ismét visszahozta magát a továbbjutásért folytatott harcban, főleg annak köszönhetően, hogy pontszámban a beérte a Napolit, viszont az Olimpique nehezebb helyzetbe került ezzel. Két meccs, két vereség. Ez eddig a mérlegük. Meglátjuk majd a folytatást.

G csoport:

Zenit Szentpétervár – Austria Wien:

Egy darab találat nem született ezen a meccsen, melyet a szokásos 20:45-ös kezdéstől pár órával korábban, 18:00-tól játszottak le a felek. A Zenitnek fontos lett volna itt a győzelem, miután az Atletico Madrid legutóbb 3-1-re megverte az oroszokat és ezen szándékait már az első percekben megmutatta az ellenfélnek. Azonban az osztrák klubot is keményfából faragták, így hát az ellenfél is bátran játszott, akárcsak a Porto ellen. Itt most több esélyük volt és ezt szerették volna maximálisan kihasználni.

A játék kiegyenlített volt, főként az volt a helyzet, hogy a Zenit ritmusváltásokkal csinált nagyobb lehetőségeket magának a gólszerzése, míg a bécsiek leginkább pontrúgásokból és távoli lövések alkalmával tudtak veszélyeztetni. Mindemellett persze a védekezésre sem helyeztek kisebb hangsúlyt, ám ott szerencséjük is volt, mert a Zenit támadásai nagyrészt mindig valamilyen hibával értek véget.

Ez helyzet maradt volna az utolsó percig is, de még az első félidőben kapott egy nagy lehetőséget az osztrák gárda azzal, hogy Axel Witsel becsúszása elég veszélyesnek tűnt a játékvezető szemszögéből, így azt egy piros lappal jutalmazta. Emberelőnyben sem sikerült a gólszerzés sem nekik, sem a hátrányban lévő oroszoknak.

Maradt a gólnélküli döntetlen, mely leginkább az Austrian Wiennek kedvező, hiszen az itt megszerzett egy ponttal a harmadikok a csoportban, megelőzve a 0 egységgel rendelkező Zenitet.

Fc Porto – Atletico Madrid:

Jól játszott és a továbbiakban is számolni kell a Portóval ez nem kérdés, de az Atletico Madridban valami kivételes erő lakozik mostanság, miután a nagy városi rangadón a Real Madrid ellen is győzni tudtak, most pedig egy gólos hátrányból fordítottak.

Az első félidő a portugáloké volt és ennek megfelelően a vezetést is könnyen már a 16. percben megszerezték Jackson Martínez révén. Ám ahogyan haladt előre az óra, úgy javult fel folyamatosan a madridi játék. A félidő végére Raúl García közel volt az egyenlítéshez, ám a felsőléc útját állta ennek. Ami viszont nem jött össze akkor, az összejött kicsivel később az 58. percben. Igaz már nem neki, hanem játékos társának Diego Godiínnak, de valószínűleg ez nem csökkentette egyikük örömét sem.

A javulás pedig mint említve lett folyamatos volt, így hát fokozatosan került fölénybe az Atletico, de a végén ennek ellenére mind a két térfélen megvolt a lehetőség a három pont sorsának eldöntésére. A 86. percben viszont ez Arda Turannak sikerült, aki így 1-2-vel beállította a végeredményt.

A spanyolok piros-fehér színekben játszó fővárosi csapata tényleg nagyon jó formában van és ezt a Bajnokok Ligájában is hasznosítani tudja, így lehet az, hogy 6 ponttal vezetik a G csoportot.

H csoport:

Ajax – Milan:

Inkább a hollandok voltak a kezdeményezőbbek az elején, így ezek után nem volt meglepő, hogy az első negyedórában két lövést is megeresztettek a Milan kapuja irányába, de gólt nem tudtak szerezni, miután az elsőt Abbiatti hárította ügyesen, míg a második nem ment kapura. Az első félidő szinte végig arról szólt, hogy az Ajax többet birtokolta a labdát és többször is veszélyes lehetett volna, ám sehogy sem tudtak a Milan védelme mögé kerülni, miután az olaszok szépen védekeztek, majd félóra elteltével egyszer-kétszer támadásba is lendültek, de sem ők, sem a hazaiak nem tudtak eljutni a vezető találatig.  Az első 45 perc után 0-0 volt az állás.

A folytatásban aztán még előrébb jöttek a piros-feketék és felpörgött a játék, ám az első gólig egészen 90. percig kellett várni. Stefano Denswil egy szöglet után fejelhetett és így jutatta vezetéshez csapatát, amely nagyon közel volt a három ponthoz, de a végén mégiscsak meg kellett elégedniük az egállal, miután Van der Hoorn volt szabálytalan a saját 16-osuk területén, így 11-est ajándékozva a Milánnak.

Utóbbinak elég nagy mennyiségben hiányoztak a meghatározó játékosai, ami eléggé visszavetette Massimiliano Allegri együttesét. Akiben a legjobban bízni lehetett ilyen esetben, az természetesen a szinte mindig bevethető és most is nagyszerű formában lévő Mario Balotelli, azonban ezt az Ajaxnál is tudták, így szinte az egész meccsen őrizték az olaszt.

Egyszer még így is egy nagy helyzetbe került , amit akkor ugyan még nem tudott értékesíteni, de ami nem sikerült akkor, az összejött neki a büntető alkalmával. Pontrúgásnál pedig nem igen lehet vele mit kezdeni, már az is csoda volt a múltkor a Serie A-ban, hogy kihagyott egy 11-est. Tudni illik, pályafutása során addig mindegyik 11-esét berúgta. Egyet nem, de ez nem von le semmit sem az addigi a jövőbeli érdemeiből.  1-1 lett tehát a vége. Sorozatban ez már a harmadik olyan meccse volt két héten belül a Milan gárdájának, melyet az utolsó pillanatokban hozott vissza. Fortuna ismét velük volt, így pedig egy pontot elhoztak Hollandiából.

Celtic – Barcelona:

Egy Lionel Messivel kevesebb volt a Barcelona kerete a Celtic elleni találkozón tegnap este, miután az argentin játékos sérülés miatt nem léphetett pályára. A gránátvörös- kékek és szurkolói azonban így sem aggódhattak e miatt, mert ott volt Cesc Fabregas, aki a Neymar-Pedro kettős mellé került be harmadiknak, így teljessé téve a támadó gépezetet.

Nos labdabirtoklás szempontjából nem is volt gond ezek után, mert a Barca 84 százalékban tartotta magánál a játékszert, viszont helyzetet nem tudtak kialakítani. Sőt a skótok örülhettek az első nagy lehetőségnek, melyet Jorgosz Szamarasz hozott össze, ám Victor Valdes a helyén és persze észnél volt, így maradt továbbra is a 0-0.

Az első játékrészben nagyjából ez a kép maradt meg a lefújásig, annyi különbséggel, hogy a katalánok támadni is elkezdtek, de gólig nem jutottak el. A Celtic szépen védekezett, ezzel pedig a spanyolok sem tudtak mit kezdeni.

A második félidő eleje után nagyon úgy tűnt, hogy a H jelű csoport kedden este nem éppen a gólok tömegével való érkezéséről szólt, mert ezen is csak egy született, az is a 76. percben Fabregas révén. Akkor Neymar indította meg Alexis Sanchez-t, aki gyönyörűen helyezte társa fejére a labdát. 0-1 volt ekkor az állás, majd ez maradt a későbbi végeredmény is, miután a folytatásban bár megélénkült a játék, ez nem az erőviszonyok kiegyenlítődését jelentette, csak a Barca további támadásait és helyzeteit, meg persze hogy nagyobb sebességgel játszottak. A Celtic részéről a meccs egyik legnagyobb hőse Forster lehetett, aki nagyszerű bravúrokat mutatott be a kapuban, de a vereséget így sem kerülhette el a csapata.

A H csoportban így a spanyolok vezetnek 6 ponttal (eddig tehát veretlenek), a Milan a második 4 egységgel, megelőzve ezzel a harmadik Ajaxot 1 és a negyedik Celticet 0 ponttal.

A Barcelona a lefújás után még egy dolognak örülhetett, hiszen a klub zsinórban a 39. idegenbeli sikerét aratta a sorozatban, amivel beállították a Manchester United eddigi rekordját.